Úvod > Články a rady > Všeobecné články > Jarné alergie nastupujú

Jarné alergie nastupujú

 

Jarné alergie nastupujú

 

Spoľahlivá Vincentka poslúži aj pri peľových alergiách

 

obr.jpgSvrbenie a pálenie očí a predovšetkým vodnatá nádcha sprevádza vždy na jar značnú časť populácie. Je to čas nástupu alergickej nádchy, ktorá je reakciou na pele, plesne a ďalšie alergény, ktoré majú v jarných mesiacoch svoju žatvu. Netreba zabúdať ani na skrížené alergie, najčastejšie na pele a potraviny. Ostré jarné slnko môže byť tiež spúšťačom opuchov, svrbení, kýchaní a výtoku riedkeho sekrétu z nosa. Ťažkým časom alergikov môže aj na jar uľaviť svetoznáma minerálna voda Vincentka. Alergici by aj pri jej používaní nemali prestať brať lieky, ale pri uvoľňovaní dýchacích ciest majú v nej dobrého pomocníka a nemusia tak často používať návykové spreje, či veľké dávky kortikoidov.

 

Alergickú sezónu začína vo februári lieska a jej sezóna trvá cca 50 dní. K nej sa pridáva jelša a potom breza, ktorá je hlavným jarným alergénom. V závislosti od rýchlosti nástupu jari sa nepriaznivé obdobie buď rozloží na dlhšie obdobie, alebo sa sústredí do menšieho počtu intenzívnych dní. Vtedy sú následky horšie. Pomalé nástupy telo zvláda s pomocou liekov oveľa lepšie, prudké nárasty a vysoké koncentrácie peľov v ovzduší vedia napáchať riadne škody a alergici sú vtedy ,,odpísaní.“  Najhoršie pre peľových alergikov sú mesiace apríl - máj, závisí to od rýchlosti nástupu jari a teplých dní podnecujúcich kvitnutie rastlín. V posledných rokoch sa nástup jari urýchľoval a naraz boli v ovzduší viaceré druhy peľov. Okrem brezy môžu na jar potrápiť baza, agát, lipa a ihličnaté dreviny.

 

Jan Šumšal, riaditeľ spoločnosti Vincentka, a. s., ktorá vlastní práva na jej plnenie do fliaš, vraví: ,,Vincentka rokmi praxe osvedčila svoju nezastupiteľnú úlohu pri uľahčení od následkov alergických reakcií. Poznali to už naši predkovia, keď ju užívali ako osvedčený liek našich babičiek, ale nedajú na ňu dopustiť ani alergológovia. Tí ju odporúčajú na zvládanie ťažkostí pri peľových a prachových alergiách. Predovšetkým pomáha zlepšovať dýchanie, dôležitú funkciu plní pri uvoľňovaní hlienov blokujúcich dýchacie cesty, dutiny a hromadiacich sa v hrtane, nose a priedušnici. Vincentka je preto taká účinná, že obsahuje správne zloženie minerálnych látok a oxidu uhličitého. Tie vytvárajú nepriaznivé prostredie pre baktérie, rozpúšťajú hlieny, pomáhajú zvládať prejavy chorôb a pôsobia aj preventívne. Prispieva aj to, že osmolarita Vincentky je podobná osmolarite ľudskej krvi.

 

Dodáva, že Vincentka ako 100% prírodný produkt pomáha pacientom počas celého roka eliminovať nepríjemné sprievodné prejavy alergií a pomáha k obnove prirodzeného prostredia nosových slizníc. Predovšetkým pomáha zlepšovať dýchanie, pretože oxid uhličitý a soli obsiahnuté v tejto minerálke majú schopnosť rozpúšťania hlienov. Pri peľových alergiách pomáha udržiavať fyziologickú čistiacu schopnosť nosovej sliznice, umožňuje optimálne fungovanie tzv. slizničnej imunity. Najľahšie sa aplikuje prostredníctvom nosového spreja. Používanie Vincentky nie je obmedzené časovo ani frekvenciou použití za deň.

 

 Podľa štatistík cca 40 % detí a 30 % dospelých sú alergici. Táto cieľová skupina má značne zhoršenú kvalitu života a preto stáli užívatelia nedajú na Vincentku dopustiť. Uvoľňuje dýchanie, prináša im úľavu a často je jediným rýchlym prostriedkom, ktorý je po ruke. Alergici by mali nosiť pri sebe sprej Vincentka a v prípade potreby si jedným - dvomi streknutiami do každej dierky uvoľniť nos.

 

,,Pre špeciálne potreby menších detí sme vyvinuli aj nosový sprej Junior s menším tlakom a menšou veľkosťou aplikátora. Vincentku je možné používať už u dojčiat. Avšak je potrebná veľká opatrnosť pri aplikácii z dôvodu možného poranenia dieťaťa. Najlepšie je aplikátor použiť v tesnej blízkosti nosa tak, aby sa nezasúval do nosovej dierky. Mamičky sa nemusia báť ho použiť už pri malých dojčatách. Veľmi vhodným prírodným prostriedkom je aj pre tehotné ženy,“ odporúča J. Šumšal.

 

Vincentka sa pri každom probléme dýchacích ciest aplikuje určitým preferovaným spôsobom. Vincentku NASALIS a plastovú konvičku je najlepšie použiť pri problémoch s dutinami. Aplikácia Vincentky v spreji je vhodná do nosa, prípadne do hrdla. Jej kloktanie priamo z pohára alebo z fľaše je dobré na hrtan a hornú časť priedušnice. Vdychovanie Vincentky špeciálnymi inhalátormi je ideálne na dolné cesty dýchacie, kam sa nedá dopraviť predchádzajúcimi spôsobmi. Varenie Vincentky v odkrytom hrnci, či jej vdychovanie pomocou vyvíjača pary, je tiež vhodnou formou inhalácie. Naparovanie pod uterákom nad Vincentkou dobre pôsobí na horné i dolné dýchacie cesty či dutiny, pretože aj zahriatie samotnou parou má pozitívne účinky a to rozširovanie ciev, ich prekrvenie a tiež pomáha zbaviť sa studených hlienov.

 

Vincentka taktiež zvlhčuje sliznicu celej nosovej dutiny a nosohltanu predovšetkým pri pobyte v prostredí s nízkou relatívnou vlhkosťou vzduchu, v priestoroch vykurovaných ústredným kúrením, v klimatizovaných priestoroch (lietadlách, autách) a prostredí znečistenom prachovými časticami. Odporúča sa vyčistiť dutiny Vincentkou hneď po príchode domov z jarnej prechádzky, kde sa do dýchacích ciest dostávajú alergény peľov, plesní a prachu.

 

Vincentka má, okrem prinášania úľavy pri alergickej či klasickej nádche, aj ďalšie použitie. Celkovým zložením hypotonickej kyselky s obsahom jodidov priaznivo ovplyvňuje obranyschopnosť v zmysle prevencie chronických bakteriálnych infekcií horných dýchacích ciest, chronickej rinitídy, sinusitídy a chronickej polypóznej nasopharyngitídy. U detí preventívne pôsobí proti rozvoju recidivujúcej tracheobronchitídy a rhinitídy. Aplikácia prípravku je vhodná aj po stavoch nosových operácií, ideálne pomocou nosového spreja, ktorý je možné doplniť Vincentkou z originálneho balenia 0,7 l. Odporúča sa tiež proti vzniku suchých zápalov nosovej sliznice a na prevenciu jej recidív.

 

Viac informácií je na www.vincentka.cz .