levice.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Hlasujte za Platan javorolistý

z Budatínskeho parku aby stal Európskym stromom roka

Aj Vy sa môžete pričiniť o to, aby sa platan javorolistý z Budatínskeho parku stal Európskym stromom roka 2017. Od dnešného dňa je spustené hlasovanie v medzinárodnom kole súťaže, ktorá potrvá do 28. februára.

 

Platan javorolistý z Budatínskeho parku reprezentuje Slovensko po tom, ako sa stal víťazom ankety Strom roka 2016 so ziskom 2 488 hlasov.

 

Hlasovanie prebieha od 1. do 28. februára 2017 na webovej stránke www.treeoftheyear.org. Okrem budatínskeho platanu vyberte a označte zástupcu ešte z inej krajiny, potom kliknite na tlačidlo Hlasovať. Na hlasovanie používate svoju osobnú e-mailovú adresu. V poslednom týždni (od 22. do 28. februára) je hlasovanie tajné a na webových stránkach sa už neobjavia priebežné počty hlasov. 21. marca 2017 v Bruseli slávnostne vyhlásia výsledky súťaže a ocenia víťaza.

 

Viac informácií o súťaži a platane javorolistom z Budatínskeho parku sa dozviete na: http://pmza.sk/platan-z-budatina-aspiruje-na-titul-europsky-strom-roka/

 

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Bory, Brhlovce, Demandice, Horná Seč, Hronské Klačany, Kalná, Kalinčiakovo, Krškany, Nový Tekov, Podlužany, Santovka, Starý Tekov,
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang